Ką pasirinkti: drobinio ar satininio pynimo medvilnės patalus?

kuriant „labos nakties“ gaminius buvo savaime suprantama, jog chemiškai neapdorotai, naminei vilnai apsiūti tinkamas būtų tik natūralaus pluošto audinys. medvilnė — universali, natūrali ir turinti daugybę audimo formų žaliava. savo gaminiams pasirinkome aukštos kokybės medvilnę, austą dviem skirtingais būdais. taigi šiandien galime pasiūlyti pasirinkti gaminius apsiūtus tuo pačiu pluoštu, tačiau su skirtinga audinio tekstūra.

„labos nakties“ produkcija išsiskiria ne tik naudojamų žaliavų aukšta kokybe, bet ir senosios manufaktūros pagaminimo būdu, kur naudojama ypatingai daug rankų darbo. siekiame, kad mūsų produkcija primintų senąsias tradicijas ir rankomis sukurtas namų gėrybes. šių antklodžių idėja per kelias kartas atkeliavo iš senolių. tai buvo xx a. pradžia.

xix a. — xx a. pirmojoje pusėje audinys drabužiams, patalynei ir rankšluosčiams dažniausiai būdavo audžiamas paprastu drobiniu pynimu. iš drobės buvo siuvami marškiniai, nuometai, staltiesės, drobulės. drobė buvo dovanojama per šeimos šventes: krikštynas, vestuves. per vestuves jaunoji dalydavo drobės stuomenis, tikėdamasi turtingo ir gero gyvenimo. kraičio drobės rietimų skaičius rodė jaunamartės turtinę padėtį, drobės grožis — nagingumą.

vilną apdirbame natūraliai, nenaudodami jokių cheminių priemonių, tad tradiciniu drobiniu pynimu austa medvilnė tapo idealia pora mūsų naminės vilnos patalams.

drobiniu pynimu austa medvilnė yra minkšta, maloni, tačiau turi rupesnę faktūrą. o tiems, kuriems patinka ypatingai minkšti, švelnūs audiniai, pasiūlėme satiną. metų metais satinas buvo naudojamas visur — nuo staltiesių iki avalynės. satinas laikomas prabangiu audiniu, lyginamas su šilku ir ilgus metus buvo prieinamas tik pasiturintiems, tačiau dabar šiuo audiniu gali džiaugtis beveik visi norintys.

gamybos metu naudojant specialią technologiją iš paprastos medvilnės išgaunamas labai švelnus ir tankus medvilninis pluoštas — satinas. tai tankus, blizgus, panašus į atlasą audinys. daugiausiai paplitę lygaus ir juostuoto audinio raštai, o juostelių plotis gali būti įvairus. satino audinys yra praktiškas tuo, kad gerai skalbiasi, jį lengva lyginti, greitai džiūsta, satino audinys maloniai glunda prie kūno. tačiau tikrasis satinas niekada nebus slidus. jeigu audinys slidus, dažniausia sudėtyje būna sintetinių pluoštų.

satininę patalynę ypač malonu naudoti karštuoju metų laiku — į „šilką“ panašus paviršius maloniai priglunda prie kūno, suteikia vėsinantį efektą.

taigi tiek drobė, tiek satinas yra ta pati 100% medvilnė. esminis šių audinių skirtumas yra tankis ir audimo technologija. paprastai kalbant, drobės audimo technologija primena groteles — siūlai audinyje eina vertikaliai ir horizontaliai, o medvilnės satinas audžiamas satininiu pynimu. kitaip tariant, siūlai audinyje gula įstrižai.

šaltiniai:

http://www.nostra.lt/satinas;

https://lt.wikipedia.org/wiki/audimas


Kiti Įrašai