vilnonės antklodės ir pagalvės

kiekvieno žmogaus „meilė“ šilumai labai skirtinga, tad jeigu pastebite, kad aplinkiniams šalta, o jums dar ne – derėtų įvertinti tai ir renkantis antklodės storį. jeigu gausiai prakaituojate (o drėgnam kūnui sunkiau pakelti šaltį) verta atsiminti, kad vilna sugeria labai daug drėgmės, nesukeldama drėgmės pojūčio. svarbu įsiklausyti į savo poreikius ir atsižvelgti į miegamojo temperatūrą. „labos nakties“ antklodžių šiluma priklauso nuo vilnos kiekio kvadratiniame metre:

  • vasarinėms plonoms antklodėms vilnos naudojama ~225 g/m2. jos tinkamos ne tik vasaros metu, jeigu namų temperatūra apie 24°C ir daugiau arba žmogus mėgsta miegoti vėsiau.
  • universalioms antklodėms naudojama ~450 g/m2 vilnos. jos tinkamos visais metų laikais, kuomet miegamojo temperatūra ir naktį yra 20-22°C
  • jei miegama patalpoje, kur 18°C ir mažiau, rinkitės žieminę antklodę, kurioje naudojama ~600 g/m2 vilnos.

pačią šilumą gaminame mes, patalai tik ją arba sulaiko, arba praleidžia (čia kalbama tuo atveju, kai kambario temperatūra normali). dažniausiai nemalonius pojūčius pajaučiame, kai nuo prakaito limpa medžiaga prie kūno. tuomet jaučiamės perkaitę arba dar blogiau – nuo šlapių audinių pasidaro šalta. jei vilna nėra pažeista apdirbimo metu, tuomet ji funkcionuoja kaip gamta sutvėrė: sugeria iki 40% savo svorio drėgmės, nepalikdama drėgmės pojūčio, palaipsniui išgarina ją, ir mūsų kūnas jaučia komfortą. dažnai komercinis apdirbimas sutrikdo kai kurios vilnos funkcijos. vilna, skalbiama natūraliu skalbikliu, mechaniškai pašalinant šiukšles (nenaudojant jokių rūgščių, karbonizacijos ir etc.). vilna, naudojama „labos nakties“ patalams gaminti, apdirbta natūraliai, todėl išsaugojusi visas gerąsias savybes.

dauguma žmonių, kurie mano esantys alergiški vilnai, iš tiesų reaguoja į produktus, likusius po „komercinio“ vilnos apdorojimo. abrazyviniai plovikliai, sieros rūgštis, apdirbimas chloru, ugnies repelentais, insekticidais ir kitais agresyviais chemikalais pažeidžia vilnos plauko struktūrą ir pašalina natūralias veringąsias vilnos savybes. chemiškai apdorota vilna įgauna komercijai reikalingus ypatumus, tačiau gali sukelti alergines reakcijas jautriems žmonėms.

tačiau nors alergija vilnai ir yra reta, dauguma žmonių vilnos vengia dėl alergijos dulkių erkutėms. ilgą laiką vilna buvo nerekomenduojama alergiškiems žmonėms, tačiau šiuo metu vis dažniau skelbiama, jog  natūraliai apdirbta vilna (tokia, kokią naudojame „labos nakties“ gaminiuose) yra savaime hipoalergiška.

dulkių erkutės dauginasi tam tikrose sąlygose. joms išgyventi reikalinga drėgmė, jos nepakelia didelio šalčio ar karščio. tuo tarpu vilna gali sugerti ~40% savo svorio drėgmės ir išlikti sausa, ji sukuria sausą mikroklimatą, o pačios erkutės vilna neminta. taigi natūrali vilna yra netinkama terpė dulkių erkutėms veistis. taip pat, natūralus lanolinas veikia kaip repelentas, atbaidantis erkutes

prieš pirkdami vilnonę antklodę žmonės dažnai pergyvena dėl natūralaus vilnos kvapo. mūsų patirtis pasakoja, kad vilnos kvapas nepatinka retam. bet, turime išeitį nerimaujantiems! gaminame A4 dydžio antklodžių pjūvius, kad galėtumėte įsivertinti, ar šis gamtos kvapas jums priimtinas, ar ne.

vien tik vilnos užpildas per laiką susispaudžia ir praranda formą, nes mūsų naudojama vilna nėra chemiškai apdorota, todėl jos plaukeliai nepajėgūs atlaikyti nuolatinio spaudimo. pagalves rekomenduojame su porolono šerdimi: iš flizelino ir smulkinto porolono pasiuvame mažą pagalvėlę-šerdį, kurią apvyniojame vilnos karšiniu. porolonas palaiko pagalvės formą, o vilna maloni galvai, sprandui.

kas dar nematė, kaip avelės gyvena, turbūt numano, kad jų neišdresiruosi kaip pudeliukų, jos nesiprausia kaip katytės… na o pramonė, apdorodama labai didelius vilnos kiekius, naudojasi technologiniais pasiekimais. vilna skalbiama efektyviomis priemonėmis, į kurias rankų kišti nerekomenduojama. čia dirba metalinės mašinos. taip išplautas vilnos plaukas skalaujamas su papildomu lanolino kiekiu, kuris buvo prarastas skalbimo metu. ir… vilna atiduodama žmonių naudojimui. tačiau šį kelią praėjusi ji jau būna pažeista ir netenka didžiosios dalies unikaliųjų savybių. taigi, etiketėse garsiai skelbiama „natūrali vilna“ dar nereiškia, kad ji apdorota natūraliai.

vilną skalbiant ir apdorojant be cheminių medžiagų išsaugojamas gamtoje sukurtas lanolinas, kuris padengia vilnos plauką lyg vašku, saugoja jo elastingumą ir banguotumą. maža to, taip apdorota vilna yra natūraliai hipoalergiška, ji apsisaugoja nuo dulkių erkučių ir bakterijų. būtent todėl renkamės šį, nors ir ilgesnį, bet kur kas prasmingesnį kelią.

vilnos gaminius patartina vėdinti šiltoje sausoje aplinkoje kelis kartus per metus. taip pat išvėdinkite, jei specifinis natūralios vilnos kvapas atrodo per stiprus.

„labos nakties“ etiketėse rasite priežiūros ženklus, kurie nurodo, kad patalų skalbti negalima. tačiau senovėje, prireikus moterys skalbdavo vilnos gaminius: drungnu vandeniu, natūraliu muilu švelniai netrinant. išskalavus švelniai nuspausdavo ir patiesdavo horizontaliai šiltoje aplinkoje. jeigu teko naudoti naminių vilnų mezginius, žinote, kad nuo karšto vandens, nuo ilgo mirkymo ir neatsargaus maigymo vilna sušoka, todėl su natūraliai apdorota vilna reikia elgtis labai atsargiai.

tiek drobė, tiek satinas yra ta pati 100% medvilnė. esminis šių audinių skirtumas yra tankis ir audimo technologija. paprastai kalbant, drobės audimo technologija primena groteles — siūlai audinyje eina vertikaliai ir horizontaliai, o medvilnės satinas audžiamas satininiu pynimu. kitaip tariant, siūlai audinyje gula įstrižai.

„labos nakties“ gaminiams naudojama tik OEKO-TEX sertifikatu žymėta medvilnė.

OEKO-TEX sertifikatu žymimi audiniai atitinka griežtas normas, yra pagaminti be žmogui kenksmingų chemikalų, todėl neturi nepalankaus, kenksmingo poveikio, saugūs naudoti. „labos nakties” gaminiams naudojami OEKO-TEX sertifikatu žymėti audiniai.

lininė patalynė

jų yra įvairiausių, tai priklauso nuo šalies, nuo žmonių įpročių. dažniausiai Lietuvoje naudojamos antklodės yra 200 cm ilgio. plotis viengulės – 140 cm, dvigulės – 200 ir 220 cm. tačiau patalynės užvalkalai importuojami iš viso pasaulio, todėl žmonės naudoja ir 150, ir 180 cm pločio antklodes. todėl mes patariame išsimatuoti savo turimus užvalkalus ir užsisakyti „labos nakties“ patalus būtent tokius, kokių jums reikia. mes užvalkalus siuvame ir pagal individualius užsakymus.

linas daugelyje pasaulio šalių laikomas aukščiausios kokybės audiniu. lino gaminiai pasižymi ypatinga savybe sugerti ir išgarinti drėgmę, bei užtikrinti kūnui malonų mikroklimatą. būtent todėl karštomis vasaros naktimis lininiai patalai puikiai atvėsins, o žvarbią žiemą – maloniai sušildys kūną. lininiai užvalkalai nereikalauja ypatingos priežiūros, gali tarnauti net kelis dešimtmečius.

mokslininkai nustatė, kad linas nesukelia odos alergijų, priešingai – netgi gydo įvairius sudirginimus. antibakterinių savybių dėka audinyje nesiveisia bakterijos ir grybeliai. negana to, lininis audinys nesielektrina, netraukia dulkių, todėl ypač tinkamas elektros krūviui jautriems žmonėms.

lininius užvalkalus skalbkite iki 50°C temperatūroje. naudokite švelnius skalbiklius, kurių sudėtyje nėra chloro ar kitų balinančių medžiagų. skalbiklio nerekomenduojama pilti tiesiai ant tekstilės gaminio. taip pat reikėtų vengti skalbimo mašinos perpildymo. leiskite lininiams užvalkalams išdžiūti savaime, neperdžiovinkite. linas džiūsta labai greitai, todėl džiovinant elektrinėje skalbinių džiovyklėje, naudokite vidutinę temperatūrą, o gaminius išimkite, kol jie šiek tiek drėgni. lino užvalkalų nebūtina lyginti, jų glamžyta faktūra suteikia savitą ir šiuo metu itin madingą žavesį.

OEKO-TEX sertifikatu žymimi audiniai atitinka griežtas normas, yra pagaminti be žmogui kenksmingų chemikalų, todėl neturi nepalankaus, kenksmingo poveikio, saugūs naudoti. „labos nakties” gaminiams naudojami OEKO-TEX sertifikatu žymėti audiniai.

užsakymai ir grąžinimas

tikrai taip! dėl individualių išmatavimų patalų ir jų užsakymo pasitarkime susirašę (krautuvele@labos.lt) arba susiskambinę (+370 611 41536).

„labos nakties“ gaminiai supakuoti gofrokartono pakuotėje, kuri vyniojama į pakavimo plėvelę, tad originali pakuotė išlieka nepažeista – tinkama dovanoti ir iškilmingų švenčių proga.

kurjerio pagalba siuntiniai pristatomi visoje Lietuvoje ir pasaulyje. pristatymo kaina priklauso nuo siuntinio svorio (Lietuvoje dažniausiai iki 5€).

įsigijus patalynės reikmenis, vartotojo reikalavimas pakeisti nusipirktą tinkamos kokybės prekę analogiškomis prekėmis arba grąžinti sumokėtus pinigus dėl Civilinio kodekso 6.362 straipsnyje nurodytų priežasčių gali būti tenkinamas tik tada, kai pardavėjas sutinka.

mažmeninės prekybos taisyklės nurodo, kad netinkamos kokybės prekės į tinkamos kokybės prekes keičiamos ir prekės grąžinamos Civilinio kodekso 6.363 ir 6.364 straipsniuose nustatytais atvejais ir sąlygomis.

turite klausimą, į kurį nerandate atsakymo?