„Labos nakties“ – aukštos kokybės miegamojo tekstilės manufaktūra

Susitikite su įkūrėja Daina: „Šis kelias prasidėjo mano mamos patirties dėka. Naudojau jos megztus vilnonius gaminius, džiaugiausi net nesusimąstydama, kodėl pirktinė vilna ne tokia šilta. O juk nusigobus naminių vilnų pledą dar ilgą laiką jauti šilumą kaip po kompreso. Mano vaikai jau porą metų miegojo po mamulės pasiūtomis naminės vilnos antklodėmis. Galiausiai supratau, kad būtent tokiais vilnoniais linkėjimais iš kaimo galėčiau pasidalinti ir su kitais.“ Tuomet savo veiklą Daina vadino „vilnos laboratorija“. 2014 metais klientams ji pasiūlė pirmąsias naminių vilnų užpildo antklodes „Labos nakties“.

Be džiugių akimirkų, kuomet sulaukiame komplimentų dėl gaminių kokybės, dizaino ar pakuotės, tenka sunkiai dirbti. Perkame iš ūkininkų vilną, kurią patys skalbiame tausodami gerąsias vilnos savybes: nenaudojame jokios chemijos, tik natūralų muilą. Taip apdirbtos vilnos plaukas išsaugoja banguotumą ir lanoliną. Tai laikui ir fizinėms jėgoms imlus darbas. Rinktis lengvesnio kelio – pirkti pramoniniu būdu apdirbtos vilnos – neketiname, nes sumanymas dalintis teisingais ir tikrais „linkėjimais iš kaimo“ prarastų prasmę. Iš kokybiškai paruoštos vilnos gaminami karšiniai, kurie apsiuvami medvilne ir paverčiami lengvais patalais. „Labos nakties“ gaminiai sugula į originalią „HomeMade“ pakuotę ir iškeliauja į namus visame pasaulyje.

Po kurio laiko asortimentą papildėme minkštintu linu – seniausia tekstilės rūšimi. Daugiau nei prieš aštuonis tūkstančius metų lininius audinius naudojo senovės egiptiečiai. Lino audinys laikytas šventu ir naudotas maldų bei aukojimų metu, mumifikuojant Egipto faraonus. Renesanso laikotarpiu linas tapo prabangos ženklu, aristokratai lininiais gaminiais puošdavo stalus, taip pat liną naudodavo asmeninės higienos reikmėms.

Tam, kad linas suteiktų maksimalų komforto pojūtį, prieš paverčiant užvalkalais audinį minkštiname. Miegas tokiuose pataluose suteikia prabangos, jaukumo ir kokybiško poilsio pojūtį. Taip pat svarbi lino patalynės savybė – itin paprasta ir nereikli priežiūra.

Gamta dovanoja nuostabias dovanas, mums tereikia priimti jas.

 

„Labos nakties“ filosofija

Mes dalinamės namų jaukumu, šeimoje sukauptomis patirtimis. Branginame laiką, praleistą drauge, ir vertiname rankomis sukurtas gėrybes.

 

Apdovanojimai

2016-aisiais vyko antrus metus „BZN start“ organizuotas „Inovatyviausių jaunų verslų, sukurtų moterų“ apdovanojimų renginys. Šio renginio metu buvo apdovanoti inovatyviausi moterų sukurti jauni verslai pagal septynias nominacijas. Metų jauno verslo solo nominante tapo „Labos nakties“ įkūrėja Daina Zenkevičienė.

2020 m. pavadinimas Labos nakties" paskelbtas Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso laureatu. Šiuo konkursu Valstybinė kalbos inspekcija siekė įprasminti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos (vasario 21-osios) minėjimo tradiciją. 2019 m. Registrų centre buvo įregistruotas 12 651 juridinių asmenų pavadinimas. Kalbos inspekcija išrinko šešiolika gražiausių, tarp jų pateko ir MB „Labos nakties“.